fbpx
Odwiedź naszą nową stronę internetową

Piešťany Gulls używa własnej kriosauny do odmładzania

heading-underline

Cryo Главная » Cryotherapy » Piešťany Gulls używa własnej kriosauny do odmładzania
Piešťany Gulls używa własnej kriosauny do odmładzania

Piešťany Gulls to jedna z pierwszych drużyn sportowych w Słowacji. Drużyna używa własnej kriosauny do odmładzania graczy. Od września klub współpracuje z firmą Cryomed, która dostarczyła kriosaunę drużynie Piešťany.

Drużyna koszykarska Piešťany Gulls od dawna stara się zapewnić jak najlepsze warunki swoim zawodnikom i zespołowi wsparcia. W ambitnym programie zawodów i treningów drużyna stara się zwrócić uwagę na jakość regeneracji. W związku z tym, kierownictwo drużyny postanowiło zainwestować we własną minikriosaunę Cryomed, którą dostarczyła firma Cryomed. „Nasz klub stara się stworzyć jak najbardziej profesjonalne warunki, a odmładzanie naszych zawodników jest dla nas priorytetem. W ostatnich latach korzystaliśmy z usług innego operatora, ale mamy jedynie pozytywne doświadczenia z krioterapią. Kiedy uzyskaliśmy możliwość nabycia własnej kriosauny i ustawienia jej bezpośrednio w Diplomat Arena, bez wahanie skorzystaliśmy z tej okazji. Jesteśmy pewni, że przyniesie nam to znaczne korzyści”, mówi Bronislava Borovičková, dyrektor generalna Gulls.

Michal Nagaj, fizjoterapeuta Piešťany Gulls, również uważa dodanie programów odmładzających bezpośrednio do Diplomat Areny za pozytywny krok. „Z perspektywy fizjoterapeuty, praca bezpośrednio z kriosauną na terenie naszej areny, gdzie jest ona zawsze dostępna, jest sprawą niesamowicie korzystną. Zaletą jest to, że możemy lepiej reagować w sytuacjach, gdy na przykład gracze są bardziej zmęczeni po meczu lub cyklu treningowym. Uważam, że tego rodzaju współpraca między mną a głównym trenerem przynosi wielkie korzyści. Zawsze mamy jasne zasady dotyczące stosowania krioterapii, co z kolei zwiększa ogólny efekt tego typu terapii”, mówi Michal Nagaj. W odniesieniu do efektów krioterapii stwierdza: „Wywołuje wiele reakcji w organizmie, które uruchamiają procesy regeneracyjne natychmiast po sesji terapeutycznej. Procesy te zmniejszają ogólne zmęczenie i umożliwiają regenerację mięśni w ciągu kilku następnych godzin, co znacznie zmniejsza zagrożenie kontuzjami. Dzięki temu zawodnicy są błyskawicznie gotowi, by znów dać z siebie wszystko, co jest nieodzowne w sporcie wyczynowym”.

Czym właściwie jest krioterapia?

Krioterapia całego ciała (z greckiego kryos, czyli zimno i terapia) jest technologią, która polega na wystawieniu organizmu na działanie bardzo niskiej temperatury (od -110°C do -190°C) przez okres od 1 do 3 minut.

Krioterapia jest całkowicie bezpieczna, gdyż oparta jest na pobudzaniu naturalnych mechanizmów obronnych organizmu. Krótkotrwałe wystawienie ciała na zimno nie ma wpływu na temperatury wewnętrzne. Do chłodzenia stosowany jest ciekły azot: 3/4 powietrza, którym oddychamy, stanowi azotu, więc terapia jest całkowicie bezpieczna i przyjazna dla środowiska.

Jeden zabieg trwa maksymalnie 3 minuty. Krioterapia rozwiązuje kilka problemów naraz i dzięki temu organizm może uruchomić proces leczenia na wielu poziomach.